Ladislav Lӧrinc

//Ladislav Lӧrinc
Ladislav Lӧrinc2018-10-15T21:16:48+00:00

Ladislav Lӧrinc

Kandidát na starostu KVP č.4
Kandidát do mestského zastupiteľstva č.13

Prečo kandidujem

Politike sa venujem od svojich 20 rokov a už druhé obdobie som zvoleným poslancom na našom sídlisku. Pôsobil som ako predseda komisie kultúry, školstva a športu a zároveň ešte stále pôsobím v komisii finančnej a komisii pre parkovanie. Zároveň som mal tú česť a možnosť podieľať sa na viacerých volebných kampaniach na rôznych úrovniach, kde som mal možnosť priučiť sa volebnému marketingu a využiť svoje skúsenosti z oblasti marketingu a projektového manažmentu.

Politika ma neživí, robím ju z presvedčenia a tak to považujem za správne. Môžem byť slobodný. Nepotrebujem funkcie na svoju činnosť, potrebujem kompetencie a spoluprácu.

Verím, že raz sa nám podarí vybudovať aktívnu občiansku spoločnosť a štát, v ktorom budeme môcť slobodne žiť, dôstojne pracovať a s radosťou vychovávať naše deti. Štát, v ktorom sa nebude kradnúť a budeme si všetci rovní pred zákonom. Sme na začiatku, ale každý jeden vydávame svojím životom svedectvo a môžeme prispieť k pozitívnej zmene. Ja som začal sám od seba a budem v tom pokračovať, pokiaľ ľudia okolo mňa budú veriť, že to dokážem.

Moje aktivity a ciele

Milujem sídlisko také aké je, jedinečné, s jedinečnými ľuďmi, s obrovským potenciálom.

Počas rokov práce poslanca som absolvoval množstvo rozhovorov s obyvateľmi sídliska KVP, odborníkmi a kolegami poslancami. Na ich základe sme sa spoločne pokúsili navrhovať riešenia. Riešenia praktické, jednoduché a realizovateľné. Zhrnuli sme ich do programu, ktorý sme nazvali “KVP+”.

Plus má symbolizovať pozitívnu energiu, viac pre sídlisko KVP. Idem Vám predstaviť víziu ako tvoriť, budovať, zlepšovať a obnovovať. Víziu, ako spoločne posunieme naše sídlisko vpred.

I. STABILITA

Naše sídlisko potrebuje politickú stabilitu. Na Miestnom úrade, medzi občanmi, naprieč politickým spektrom. Občania musia pocítiť, že vzťahy sú zdravé a pokojné, že politici neriešia žabomyšie vojny a svoje ego, ale ich reálne problémy.

II. DIALÓG

Sídlisko potrebuje otvorenú diskusiu a nanovo vybudovať nové vzťahy. Politici musia rozprávať s občanmi, občania s úradníkmi. Vo všetkých stupňoch, na všetkých pozíciách. Priority musia byť jasne stanovené, odkomunikované a akceptované všetkými. Pokoj, pokora a dôvera sa musí vrátiť do našich vzťahov, lebo iba tak budeme spoločne napredovať.

III. ROZVOJ

Stagnácia sídlisku neprospieva a je nutné ukončiť ju vlastnou cielenou aktivitou. Máme šikovných ľudí a zainteresovaných občanov. Existuje množstvo možností, len momentálne nie je ochota ich využívať v prospech sídliska. Potrebujeme opäť naštartovať progres a rozhýbať naše sídlisko.

IV. AKTIVITA

Roky praxe v komunálnej politike nám dokazujú, že jedine poctivou a svedomitou prácou vo verejnom záujme je možné dokázať viditeľné a merateľné výsledky v prospech občanov.

V. VÍZIA

Obsah je podstatný. Ak vieme kde sa chceme dostať, vieme sústrediť svoju snahu na to, ako sa tam dostať. Rozumná vízia smerovania nášho sídliska je pre nás veľmi podstatná. Musí byť jasná a zrozumiteľná tak, aby ju občania mohli precítiť a pochopiť. Občanom chceme ukázať, že aj s limitovanými zdrojmi v samospráve sa dá dosiahnuť viac – majú právo to žiadať.

Pár zaujímavostí o mne

Záľuby: hádzaná, hudba, politika

Najobľúbenejšie jedlo: Bryndzové pirohy so slaninkou

Najobľúbenejší nápoj: neperlivá voda

Najobľúbenejší politik: nemám

Najobľúbenejší herec: Johnny Depp, Tom Hanks, Angelina Jolie

Najobľúbenejší film: Forrest gump

Najobľúbenejší spevák: Chester Bennington, Eminem, Kanye West,

Najobľúbenejšia kniha: V zajatí geografie – Tim Marshall, Da Vinciho kód – Dan Brown

Najobľúbenejšie miesto v Košiciach: domov, KVP

Životné krédo: Nesnaž sa stať úspešným človekom; skôr nech ti ide o to, aby si sa stal vzácnym človekom. Albert Einstein

Kontaktujte ma