Juraj Tobák

//Juraj Tobák
Juraj Tobák2018-10-18T15:28:52+00:00

Juraj Tobák

Kandidát do mestského zastupiteľstva č.30

Kandidát do miestneho zastupiteľstva č.13

Prečo kandidujem

O negatívnom vplyve politiky (korupcii, rodinkárstve a neodbornosti) počúvam od detstva. Na to aby sa zmenila je potrebné, aby v nej boli aktívni mladí odborníci z rôznych odvetví. S plnou vážnosťou a pokorou som sa rozhodol byť jedným z nich a ponúknuť svoje schopnosti v prospech verejnej služby.

Moje aktivity a ciele

V roku 2014 sa mi podarilo úspešne kandidovať za miestneho poslanca do zastupiteľstva MČ Košice Juh, kde pôsobím 4 roky aj ako člen finančnej komisie. Počas tohto obdobia sa nám podarilo presadiť alebo podporiť množstvo dobrých nápadov, ktoré posunuli MČ Košice Juh vpred. Zaviedli sme systémové zmeny, či už je to dôsledná evidencia a riešenie podnetov občanov alebo zlepšenie transparentnosti pri verejných obstarávaniach. Podporili sme investičné projekty v podobe detských a športových ihrísk v mestskej časti ale aj v športov zábavnom areáli, podporili predaj na trhoviskách investíciou do nových predajných stolov a okolia parku Jozefa Psotku, ako prvá mestská časť sme inštalovali podzemné kontajneroviská a zlepšili infraštruktúru, ktorú má MČ v kompetencii. Aktívne sme upozorňovali na prešľapy mesta pri zavádzaní parkovacej koncepcie z čoho vznikla úspešná viac ako dvojročná spolupráca s košickými aktivistami. Počas celého obdobia som zo svojej poslaneckej odmeny podporoval aktívnych obyvateľov mestskej časti v ich činnosti, či už išlo o jednotlivcov alebo súbory.

Mestské časti sú dlhodobo podfinancované a ich kompetencie sú okresané na nevyhnutné činnosti. Preto budem presadzovať vrátenie kompetencií do rúk priamo ľuďom, a to aj so súvisiacim financovaním.

Parkovanie a parkovacia politika v réžii spoločnosti EEI spôsobila väčšinou len problémy medzi obyvateľmi. Budem presadzovať vrátenie správy nad parkovaním do réžie mesta a dozriem na reinvestovanie získaných prostriedkov späť do lokalít, kde sa tieto zdroje vyzbierali.

Korupciu a rodinkárstvo vnímam ako významný celospoločenský problém, v Košiciach je ale mimoriadne vypuklý. Preto sa tejto problematike budem dôsledne venovať a pomáhať pri ich odhaľovaní, čím významne ušetríme verejné zdroje.

Pár zaujímavostí o mne

Záľuby: politika, ekonomická literatúra, beh, plávanie, snowboarding

Najobľúbenejšie jedlo: Talianske cestoviny na všetky spôsoby

Najobľúbenejší nápoj: Káva

Najobľúbenejší politik: Ivan Mikloš

Najobľúbenejší herec: Tom Hanks

Najobľúbenejší film: Forest Gump

Najobľúbenejší spevák: Ivan Tásler

Najobľúbenejšia kniha: Pán prsteňov

Najobľúbenejšie miesto v Košiciach: Lesopark Furča

Životné krédo: Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť (Walt Disney)

Kontaktujte ma