Peter Tomko

//Peter Tomko
Peter Tomko2018-10-30T21:51:07+00:00

Peter Tomko

Kandidát na starostu mestskej časti Krásna č.2

Peter Tomko

Prečo kandidujem

Hlavným dôvodom prečo kandidujem je obnovenie komunikácie medzi starostom a poslancami. Posledné 4 roky u nás slová ako kompromis a dohoda neexistujú. Chcem byť mediátorom medzi občanmi a úradom. Mojím cieľom je zabezpečiť rovnomerný rozvoj všetkých lokalít v Krásnej a zamedziť strate súkromia výstavbou bytovky medzi rodinnými domami. Spolupracovať s mestom pri riešení dopravnej situácie v Krásnej ako vstupnej bráne do Košíc.

Moje aktivity a ciele

V komunálnej politike som aktívny niekoľko rokov, najprv som pracoval ako člen stavebnej komisie a posledné 4 roky som poslancom miestneho zastupiteľstva.

V najbližšom období budem podporovať návrhy a riešenia v oblastiach:

  • Nedostatočný stav ciest a chodníkov –  plánujem vybudovať chodníky na najkritickejších úsekoch a súvislo opravovať cestu.
  • Bezpečnosť občanov – je potrebné namaľovať a osvetliť prechody pre chodcov a nainštalovať kamerový systém s prepojením na Mestskú políciu.
  • Rekreácia a šport – zmením nevyužitý potenciál nábrežia rieky Hornád na turistickú a rekreačnú zónu vybudovaním splavu na rieke, cyklotrás a zázemia pre návštevníkov.

Pár zaujímavostí o mne

Záľuby: Cyklistika a turistika

Najobľúbenejšie jedlo: Slovenská kuchyňa

Najobľúbenejší nápoj: Káva a kvalitné víno

Najobľúbenejší herec: Jozef Króner

Najobľúbenejší film: Staré československé filmy

Najobľúbenejší spevák: Igor Timko (No Name)

Najobľúbenejšia kniha: Odborná literatúra

Najobľúbenejšie miesto v Košiciach: Krásna a jej okolie

Kontaktujte ma