Juraj Mazák

//Juraj Mazák
Juraj Mazák2018-10-17T14:01:15+00:00

Juraj Mazák

Kandidát do mestského zastupiteľstva č.14

Kandidát do miestneho zastupiteľstva č.13

Prečo kandidujem

Ako rodený Košičan som sa rozhodol ostať na východe. Podnikám v malej rodinnej firme, s manželkou tu vychovávame našich synov a záleží mi na tom, aby sa nám tu žilo lepšie. Do práce chcem chodiť čistou MHD, bezpečným cyklochodníkom a občas mať aj kde zaparkovať. Chcem zabezpečiť transparentnú samosprávu, zeleň, šetriť peniaze občanov znížením nákladov na samosprávu a pomôcť budovať kvalitné školy. Nekradnúť, slúžiť.

Moje aktivity a ciele

Mladosť som venoval dobrovoľníctvu s deťmi a mládežou v o.z. Kairos Terasa a o.z. Detská misiaRoky som učil na viacerých školách informatiku, angažujem sa v iniciatívach špeciálnej pedagogiky a kvality vzdelávania na Slovensku (o.z. Radosť zo životaKvalitné školstvo). Vediem rodinnú firmu 247.sk s 20 zamestnancami, kde dávame priestor aj študentom, absolventom a ŤZP kolegom v oblasti informatiky a účtovníctva. Dlhodobo poskytujem ubytovanie staršiemu hluchonemému murárovi bez domova. Rozbieham Ťahanovskú komunitnú záhradu s bezplatnými priestormi aj pre Vaše deti či poľnohospodárske aktivity.

Chcem sa zasadiť o to, aby naše peniaze z daní slúžili na zlepšenie kvality verejného priestoru, zelene, dopravy a vzdelávania.

Pre Ťahanovce je kľúčové vysporiadanie pozemkov, čo umožní získať stavebné povolenia pre parkovanie, cyklochodníky či iné alternatívy, ktoré sme rozoberali aj na letnej škole s architektmi so Spolka.cc.

Som za zníženie počtu mestských častí a poslancov, prostriedky môžeme použiť radšej na chodníky, ihriská či čistejšiu MHD.

Najdôležitejšou úlohou aj výdavkom mesta sú desiatky škôl. Kvalitné školstvo dokáže pritiahnuť zamestnávateľov a tak mladí ľudia nebudú musieť odchádzať za prácou na západ. Rodiny zostanú spolu. Najlepším základom do života je dobrý učiteľ v dobrej škole, ktorá naučí deti zodpovedne sa o seba postarať a hlavne: naučí deti učiť sa.

Pár zaujímavostí o mne

Záľuby: vzdelávanie (iných i seba), bicykel, člnkovanie

Najobľúbenejšie jedlo: tuniakový šalát

Najobľúbenejší nápoj: Kofola

Najobľúbenejší politik: M.R.Štefánik

Najobľúbenejší herec: nemám

Najobľúbenejší film: Forrest Gump

Najobľúbenejší spevák: Beatles

Najobľúbenejšia kniha: Kniha o cintoríne (Samko Tále)

Najobľúbenejšie miesto v Košiciach: detská izba mojich detí

Životné krédo: „Čo chceš, aby druhí robili Tebe, rob aj Ty im.“

Kontaktujte ma